Víno od Dunaje

logo belje

VÍNO OD DUNAJE  

VINAŘSTVÍ BELJE 

Kvalitetna Grasevina 1ltr

Zmínky o pěstování a výrobě vína na chorvatských březích řeky Dunaje se objevují poprvé ve 3. století n. l. v období vlády římského císaře Marka Aurelia Probuse.

Baranja – je evropský region na hranici Chorvatska a Maďarska, kde se pěstuje a vyrábí víno celá staletí. Tento název má maďarský původ a znamená Matka Vína. Na tomto území se na chorvatské straně nachází vinohrady BARANJA a na maďarské straně vinohrady známé vinařské oblasti VILLANY. 

Základy města Belje vybudoval princ Evžen Savojský, když za významné vítězství nad Turky v roce 1697 u Zenty (Senty) obdržel velké území mezi řekou Dunajem a Drávou. V Belji postavil zámek a sjednotil 19 okolních vesnic v zemědělské hospodářství.

V této klimaticky velmi příhodné oblasti s kvalitní půdou se nachází 650 hektarů vinohradů, orientovaných na jih a chráněných proti severním větrům. Tato poloha vinohradů zajišťuje velmi dobré oslunění každého hroznu. Sběr hroznů se na většině území vinohradů provádí ručně v období jejich optimální zralosti. Vinařství se nachází v samém srdci vinohradů na Bánově Brdu na ploše 10 000 m2, a je vybavené nejnovější technologií určenou k výrobě vína.

Vína z vinařství BELJE jsou pravidelně mezinárodně oceňována jako jedna z nejlepších. Protože  bychom Vám rádi stále nabízeli jen to nejlepší z chorvatských vín, dovezli jsme pro začátek výbornou graševinu, která vás jistě zaujme. Vyzkoušejte a budete příjemně překvapeni.

Přeji Vám příjemný začátek jara.

Simona Houdková, Croatia trade Praha s.r.o.