V LÉTĚ JSOU RŮŽOVÁ VÍNA IDEÁLNÍ VOLBOU… 

rose-mapa

My vám můžeme nabídnout tři kvalitní suchá růžová vína z různých vinařských oblastí Chorvatska z oblasti jižní Dalmácie, střední Dalmácie a oblasti Slavonie, a to:

Rose Plavac z vinařství Palihnić

Vinařství Palihnić z poloostrova Pelješac v jižní Dalmácii vyrábí vynikající Rose Plavac, růžové suché víno z odrůdy plavac malý. Velmi pečlivým výběrem hroznů, krátkou macerací bobulí, oddělením slupky a stopek získává víno unikátní chuť, překvapivou lehkost, pitelnost bez těžkých tříslovin, které jsou typické pro odrůdu plavac malý. Barva je typicky, roztomile růžová, chuť plná, ovocná a vždy Vás naláká na další doušek. V horkém létě můžete do vína servírovat přímo kostky ledu, i tak víno neztratí svoje kouzlo a chuť. Zkuste a uvidíte, že Vás víno mile překvapí. Toto víno vychlaďte na 10-12 °C a podávejte všude tam, kde byste podávali víno bílé, a to k těstovinám, bílému masu, rybám, zeleninovým salátům, ke grilované zelenině apod. a lehkým dezertům. 

Rose z vinařství Kutjevo

je vynikající, růžové suché víno, které má zářivou a třpytivě načervenalou barvu. Je vyrobeno kupáží odrůd merlot, cabernet sauvignon a zweigelt. Má harmonickou chuť, kterou doprovází příjemná vůně jahod a višní. Je naprosto ideální pro teplé dny. Je lehčí než vína červená a osvěží jako vína bílá. Můžete ho podávat i jako aperitiv nebo k pokrmům, jako jsou těstoviny, pizza, bílé maso, lehké zeleninové saláty apod., vychlazené na 10 – 12 °C.  Vinařství Kutjevo a jeho vína jsou symbolem chorvatské vinné kultury a tradice sahající do roku 1232, odkud čerpá inspiraci i nový design etiket na lahvích.

Rose z Benkovce

z oblasti střední Dalmácie je velmi dobré růžové suché víno vyrobené z hroznů odrůdy Granache noir z vinic Benkovac – Stankovci. Má diskrétní aroma ovocné chuti jahod a malin. Víno je svěží, elegantní a harmonické. Můžete jej podávat na ledu nebo vychlazené na 10 – 12 °C k lehkým pokrmům podobně jako Rose z Kutjeva.

Jen na vás bude, které z těchto tří růžových vín vám více zachutná.

Přejeme vám krásné a příjemné léto.

Simona Houdková, Croatia trade Praha s.r.o.